Kwaliteitslabel

12 dec 2017

De Escapardenne Eislek & Lee Trail zijn voorzien van een kwaliteitslabel

Escapardenne Eislek Trail en Escapardenne Lee Trail zijn twee langeafstandswandelpaden dat het label “Leading Quality Trails – Best of Europe” verkreeg, afgeleverd door de Europese Federatie voor Wandeltrektochten FERP.

De langeafstandswandelpaden werden uitgestippeld en geïnventariseerd volgens een systeem van kwaliteitscriteria, de “Leading Quality Trails – Best of Europe”. De Europese Wandelvereniging (FERP) ontwikkelde deze nieuwe vorm van labeling van wandelpaden in samenwerking met de “Deutsche Wanderverband Service GmbH” (Duitse wandeltochtvereniging S.à r.l.). Het systeem wordt nu in gans Europa toegepast.

Dit systeem van criteria analyseert de wandelpaden in hun geheel, de voorgestelde etappes en de opeenvolgende 4 km. Alle onderdelen (wegoppervlak, uitrusting, omgeving en ontdekkingsfactor) van de route moeten aan een aantal criteria voldoen.

Een aantal standaardcriteria voor het ganse traject:

– Minstens 35% bestaat uit onverharde wegen;

– Maximum 3% zijn drukke wegen ;

– Minstens twee veranderingen in het landschap op een stuk van 8km ;

– Minstens vier verschillende bezienswaardigheden (gebouwen, natuur, landschappen, …) om de 8 km ;

– Minstens twee keer per dag de mogelijkheid om het openbaar vervoer te nemen, aan het begin van de route en aan het einde;

– De mogelijkheid om uw bagage te laten vervoeren door een lokale dienstverlener.

De paden van het Escapardenne Eislek & Lee Trail zijn van uitstekende kwaliteit en bieden de mogelijkheid om op verkenning te gaan en allerlei eigenaardigheden in de natuur te ontdekken. Voorts zijn er nog tal van bezienswaardigheden en bij elke etappe zijn er ook overnachtingsmogelijkheden voorzien

Het Eislek Trail in cijfers:

– 3000m hoogteverschil

– > 50% van het traject onverharde paden

– < 20% van het traject verharde wegen

– 29 natuurgebieden op of langs de route

– 44 prachtige uitzichten

– 3 steden en 19 dorpjes

Meer info op LQT website

Albtraufgänger www.erlebnisregion-schwäbischer-albtrauf.de

Andros Route www.androsroute.gr/de

Gendarmstien www.gendarmsti.dk 

Kullaleden  www.kullaleden.se

Lechweg www.lechweg.com

Menalon Trail  www.menalontrail.eu

Moselsteig  http://www.moselsteig.de

Mullerthal Trail  www.mullerthal-trail.lu

Rota Vicentina www.rotavicentina.com

Ursa Trail  www.ursatrail.com

Veldenz Wanderweg  www.veldenzwanderweg.de

Zeugenbergrunde  www.zeugenbergrunde.de